Letní kino Širák - Hradec Králové

KALENDÁŘ AKCÍ

březen 2019

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kulturní akce

březen 2019

1

březen

 • Srdečně Vás zveme na tradiční Reprezentační ples lékařské fakulty, který se uskuteční 1. 3. 2019 v Kongresovém centru Aldis.
 • Těšit se můžete na předtančení, vystoupení studentů LF a FAF a v neposlední řadě na Vás čeká i půlnoční překvapení.
 • Po celý večer Vám k tanci i poslechu bude hrát kapela JH Big band Hradec Králové na Velkém sále. Celým večerem Vás bude provázet moderátor Václav Havlík.
 • Připravena bude pro Vás i bohatá tombola!
 
 • PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
  • Vstupenky bude možné zakoupit v Kopírovacím centru ASM, které sídlí Na Kotli A4/223, dále v EC ve FNHK a také na fakultě LF. Rozvrh prodeje bude zvěřejněm během ledna.
  • Rezervace na lístky je možné vytvořit v Kopírovacím centru ASM nebo na email: sponzoring.asm@gmail.com
https://www.facebook.com/events/990991057763109/  

1

březen

Speciální koncert skupiny NEZMAŘI, které v roce 2019 vyjde velký zpěvník. Ten obsahuje všechny písničky, které během svého čtyřicetiletého působení kapela vydala na svých nosičích. Během koncertu zazní písně od počátku skupiny až po současnost. Diváci uslyší například písničky Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek, Růže a další. Samozřejmě nebudou chybět ani další písně ze všech 14 CD kapely. https://www.facebook.com/events/2216108378428809/

2

březen

Belcantové hvězdy Pretty Yende a Javier Camarena předvedou na scéně Metropolitní opery pravý pěvecký ohňostroj. Dobráckého seržanta Sulplice ztvární Maurizio Muraro a výstřední cizinku Markýzu z Berkenfieldu bude zpívat Stephanie Blythe. Hudební nastudování řídí Enrique Mazzola. Dcera pluku vznikla v koprodukci Metropolitní opery s londýnskou Royal Opera House, Covent Garden a Vídeňskou státní operou. Obnovené uvedení Hudební nastudování: Enrique Mazzola Režie: Laurent Pelly Scénografie: Chantal Thomas Kostýmy: Laurent Pelly Světelný design: Joël Adam Obsazení: Marie (Pretty Yende), Tonio (Javier Camarena), Markýza z Berkenfieldu (Stephanie Blythe), Sulpice (Maurizio Muraro) Předpokládaná délka: 2 hod 55 min (včetně jedné přestávky)

2

březen

 • S velkou radostí vám oznamujeme, že v sobotou 2.3.2019 se uskuteční 26.ples Hitrádia Černá Hora! Loni bylo vyprodáno 2 měsíce před plesem, tak neváhejte :)
 • Prodej vstupenek startuje 17.12. 2018 na adrese Dlouhá 200, Hradec Králové – Hitrádio Černá Hora.
 • Vstupenky si můžete zakoupit každý všední den mezi 8 - 16 hodinou. Nebo rezervovat na čísle: 495 500 222.
 • POZOR! 27.12. 2018 - 1.1. 2019 nebude možné vstupenky koupit.
https://www.facebook.com/events/1240534169426957/ https://hitradiocernahora.cz/aktualne/26-ples-hitradia-cerna-hora  

2

březen

 • Zpříjemněte si první soboty v měsíci pohledem na do noci se probouzející Hradec.
 • Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky.
 • Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30.
 • Poslední prohlídka je možná 60 minut před koncem otevírací doby. Není potřeba rezervace.
 • Navštivte také Zvonění na zvon Augustin 2019 a Svítání na Bílé věži 2019.

3

březen

Staročeská zabíjačka, obchůzky masopustních maškar statkem, ochutnávky Božích milostí, Pohádky na slámě, tvořivé dílničky pro děti i dospělé, ukázky technik lidové tvorby, prodej zabijačkových pochutin a řemeslnický jarmark v celodenním programu pro celou rodinu.

MASOPUST NA STATKU

5

březen

Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Film je koncipován jako strhující audio-vizuální dobrodružství, které umocňují originální zážitkové animace inspirované touto mimořádnou látkou. Fascinující výpovědi skupiny psychonautů, kteří se za zkušeností s Bufo Alvarius vydali na cestu do Jižní Ameriky, dokreslují osobní příběhy nestora transpersonální psychologie Stanislava Grofa a novodobého šamana Octavio Rettiga, který ceremoniální kontakt s uvedenou substancí zprostředkoval tisícům dobrovolníků z celého světa. Mnohým změnila život. Původní záměr tvůrců natočit dokumentární reportáž vygradoval do intenzivní filmové meditace o povaze vědomí a bytí.

6

březen

Zorro mstitel (The Mark of Zorro)
Živý orchestrální doprovod k promítanému filmu. Příběh o Zorrovi, natočený v roce 1920, je nezapomenutelnou klasikou i v dnešních časech. Douglas Fairbanks, představitel Zora, se stal díky této roli jednou z prvních světových hvězd filmového plátna. Zajímavostí je, že všechny dechberoucí kaskadérské scény natočil Fairbanks osobně.
Filharmonie Hradec Králové
Robert Israel dirigent

7

březen

 • Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí. Přednáší Tomáš Pfeiffer, který je připraven se s Vámi podělit o poznání a cestu života, kterou přijal jako žák tvůrce biotroniky a přinašeče, pana Josefa Zezulky. Témata přednášek určují návštěvníci sami, a to svými dotazy. Tyto se mohou týkat velmi rozmanitých oblastí života. Vstupné je dobrovolné. Na závěr přednášek proběhne biotronický duchovní obřad.
 • BIOVID TV – internetová televize – Zveme Vás k živému vysílání z pondělních a pátečních přednášek Univerzity Bytí v Praze na http://www.dub.cz/biovid-tv/
http://www.dub.cz/cs/prednasky-tomase-pfeiffera.php

8

březen

 • Přijďte na jednu z hlavních společenských událostí farmaceutů tohoto roku. Spolek českých studentů farmacie Vás zve na XLVIII. Farmaceutický ples do Petrof Gallery v Hradci Králové, jenž proběhne v pátek 8. 3. 2019.
 • Více informací o programu očekávejte brzy. S případnými dotazy se obracejte prosím na vnitro@scsf.cz
 • Cena lístků:: K sezení: 370,- K sezení v předprodeji: 350,- K sezení člen SČSF v předprodeji: 300,- Na stání: 320,- Na stání v předprodeji: 300,- Na stání člen SČSF v předprodeji: 250,-
https://www.facebook.com/events/1221992624621150/

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2018 Letní kino Širák - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.