Letní kino Širák - Hradec Králové

KALENDÁŘ AKCÍ

únor 2019

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kulturní akce

únor 2019

2

únor

Clémentine Margaine se představí v titulní roli nejslavnější operní svůdkyně s Robertem Alagnou, který si jako Don José získal srdce operních diváků již při HD přenosu v roce 2010. Provedení jedné z nejoblíbenějších inscenací na repertoáru Metropolitní opery, kterou režíroval Sir Richard Eyre, bude řídit Louis Langrée. Obnovené uvedení Hudební nastudování: Louis Langrée Režie: Sir Richard Eyre Scénografie a kostýmy: Rob Howell Světelný design: Peter Mumford Obsazení: Carmen (Clémentine Margaine), Micaëla (Aleksandra Kurzak), Don José (Roberto Alagna),Escamillo (Alexander Vinogradov) Předpokládaná délka: 3 hod 41 min (včetně jedné přestávky)

4

únor

Cestovatelská diashow Martina Loewa

Carské paláce, pravoslavné chrámy i současný život. Slavné otevírání mostů na řece Něvě. Vojenský přístav Kronštadt. Výlety na Ladožské a Oněžské jezero a jejich ostrovy Kiži a Valaam s kláštery a dřevěnou architekturou.

Město Petrohrad bylo po více než 200 let hlavním městem carského Ruska. Jako své sídelní město jej založil v roce 1703 car Petr Veliký a jeho vizí byla metropole nebývalé krásy, plná kultury a vzdělanosti. Přes množství problémů a katastrof, které Petrohrad postihly, dnes můžeme říct, že Petrovy sny se splnily. Dnešní Petrohrad je skutečným skvostem. Opravené carské paláce i pravoslavné chrámy, stejně jako malebné vodní kanály protínající centrum vás jednoduše omámí.

Pro více informací KLIKNĚTE ZDE

video: https://youtu.be/C2cle-oQuLQ
Vstupné v předprodeji 130,-Kč, na místě 150,-Kč

7

únor

Jdeme do divadla, do kina, na ples, podnikový večírek či posezení s přáteli nebo máme rodinnou oslavu?
Chceme děti vychovávat tak, aby si uměly poradit ve všech společenských situacích, byly slušně vychované a všichni je měli rádi?
ETIKETA VE ZKRATCE nám mnohé napoví.

Náš největší znalec etikety Ladislav Špaček nám během dvou hodin řekne to nejdůležitější.
Dozvíte se:
co je to dress code
jaký oblek se hodí ve dne a jaký večer
jak souvisí uzel na kravatě s límečkem
proč nám nemají nad ponožkou vykukovat chlupatá lýtka
jak se vzájemně představujeme
kdo komu podává ruku
jak se nastupuje do výtahu a jak jdeme do schodů.

Zjistíme, že etiketa nás nesvazuje, ale zbavuje nejistoty, a navíc se budeme dobře bavit.
Délka vystoupení: 2 hodiny

11

únor

BYT NA INZERÁT
Uvádí Ag. STARMAN
Varietní umělkyně Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí expozice hry. Všechny obyvatelky bytu se proto nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát. Majitelka bytu hledá nového nájemce, pianistka žáka, malířka model pro obraz Spartaka a služebná životního partnera. Zájemci, čtvero mužů nejrůznějšího ražení, se brzy dostaví, ale samozřejmě jak to bývá zrovna ve chvíli, kdy není doma správná inzerentka. Navíc zkratkovitá řeč inzerátů, známá i z našich novin, možnost dorozumění ještě více zkomplikuje. Že si nakonec všichni přijdou na své je nasnadě, i když zdaleka ne tak, jak si původně představovali. Ve Francii nesmírně úspěšná komedie nabízí pikantnosti, které přitom zvládá s pověstným francouzských šarmem.
Hrají: Martin Zounar, Adéla Gondíková, Filip Tomsa, Ivana Andrlová, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, Marcel Vašinka, Zbyšek Pantůček.

12

únor

O vážných věcech naprosto nevážně

Tolik srandy jste už dlouho nezažili,
protože doktor Radim uzel je naprosto úžasný vypravěč o tom, že přestože lidská sexualita slouží především k rozmnožování, člověk oproti ostatním živočichům sexuální styk provozuje také pro své potěšení. Odborně řečeno sex má nejen funkci prokreační, ale i rekreační.

Také sexuální aktivita člověka podléhá ekonomickým zákonům trhu. Ženské vajíčko je mnohonásobně dražší než mužská spermie. Žena se svou sexualitou šetří, muž naopak plýtvá. Těhotenství představuje pro ženu nesmírně velikou investici, pro muže jen několik kapek ejakulátu.

12

únor

  • Trvalo skoro dvě desetiletí, než slavný sběratel a pianista Gert Hecher ve svém životě pochopil, že jeho dvě ruce na obrovský růst počtu nástrojů nestačí. Našel však přívětivou podporu česko-makedonské klavíristky Emy Jedličky Gogové a došlo k založení osobitého dua, a to v roce 2017.
  • Nenechte si ujít tuto událost a staňte se součástí projektu Liszt, který získal mnoho úspěchů například v rakouské Vídni. Tento večer totiž stěny PETROF Gallery rozezní klavírní duo, které bude doprovázeno hlasy mužského sboru.
Vystupující:
  • Ema Jedlička Gogova
  • Gert Hecher
  • mužský sbor
 
  • Program: Večerem vás bude provázet Lisztova symfonická báseň Orfeus v operním provedení mužského sboru tenorů a Faustovská symfonie za doprovodu klavírního dua Hecher–Gogova.
https://www.petrofgallery.cz/akce/faust-symfonie/

13

únor

Víc než polovina Rasputinova života je zahalena temnotou a jeho smrt se stala legendou. Píše se rok 1948 a Maria Rasputin pracuje na knize vzpomínek při příležitosti 30. výročí vyvraždění Romanovců, rodiny posledního ruského cara. Její otec Rasputin byl mystik, který hrál důležitou roli v životě Mikuláše II., jeho ženy carevny Alexandry Fjodorovny a mladého careviče Alexeje.
Rasputinův osud sledujeme v době, kdy je už znám jako „svatý“ muž, mívá nezřídka vidiny a stále častěji v sobě cítí božství. Jeho léčitelské schopnosti jsou známy široko daleko, on sám jim nerozumí, připadá si jenom jako nástroj Boha. Léčí careviče, ale nezůstává jenom u toho. Přemlouvá cara, aby nevstoupil do války, stává se nejbližším přítelem carevny Alix a získává politický vliv, čímž se leckomu zprotiví. Spousta lidí by záhy Rasputina nejraději odstranila. Zničit muže, jemuž je carská rodina bezvýhradně oddaná, se ale ukáže jako tvrdý oříšek.
Uvádíme ve světové premiéře!
Režie: Petr Novotný
Scéna: Ivo Žídek
Kostýmy: Roman Šolc
Dramaturgie: Jana Uherová
Hudba: Ondřej Soukup
Asistentka režie: Martina Mejzlíková
Osoby a obsazení:
GRIGORIJ Jefimovič Rasputin, Člověk Boží ... Ladislav Špiner
ALIX von Hesse-Darmstadt, carevna Alexandra Fjodorovna ... Petra Janečková
NIKOLAJ Romanov, car Mikuláš II. ... Tomáš Lněnička
JEFIM Rasputin, otec ... Zdeněk Rumpík
PRAŠA, Praskovia Fedorovna Rasputinová, manželka ... Jana Ondrušková
MARIA Rasputin, Matriona Grigorijevna Rasputinová, dcera ... Jindra Janoušková
AŇA, Anna Alexandrovna Vyrubovová ... Ludmila Mecerodová
DUŇA, služka ... Martina Sikorová
Pierre GILLIARD, učitel francouzštinya vychovatel careviče ... Martin Mejzlík
Otec TEOFAN, archimandrita ... Jiří Kalužný
a další
délka: 2 hodiny 50 minut

14

únor

Johann Strauss ml.
Seid umschlungen, Millionen!, valčík pro orchestr (2. vydání) op. 443 RV 443AB/C Hugo Alfvén
Symfonie č. 4 pro orchestr se sopránovým a tenorovým sólem op. 39 (1918/1919) Franz Lehár
Veselá vdova, Danilova vstupní píseň z 1. dějství (č. 4) – „Also bitte, ich bin hier. Wo ist Vaterland? O Vaterland, du machst bei Tag… Da geh' ich zu Maxim“ Franz Lehár
Veselá vdova, Píseň o Vilje (Lied vom Waldmägdelein) z 2. dějství (č. 7) – „Es lebt' eine Vilja“ Franz Lehár
Veselá vdova, duet z 2 dějství (Lied vom dummen Reiter), (č. 8) – „Heia, Mädel, aufgeschaut… Dummer, dummer Reitersmann“ (Hana a Danilo) Richard Strauss
Suita z opery Růžový kavalír op. 59 TrV 227d AV 145 (1909–10, 1945)
Franz Lehár
Veselá vdova, duet z 3. dějství (č. 15) – „Lippen schweigen“ (Hana a Danilo)

Elodie Kimmel soprán
Loic Félix tenor
Filharmonie Hradec Králové
Kaspar Zehnder dirigent

Na tento koncert lze využít RODINNÉ VSTUPNÉ: v doprovodu rodiče má druhé a další dítě (do 15let) vstup zdarma
Před koncerty řady BÍLÁ besedy s Lukášem Hurníkem v 18.30 hodin
bližší informace o koncertu na www.fhk.cz

16

únor

ŽENA ZA PULTEM 2
uvádí Ag. Židek
autor: Petr Kolečko
režie: David Drábek
produkce: Divadlo Kalich
hrají: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus
Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…? Odpověď na tuto otázku najdeme až na jevišti, my jen doplníme, že Oldřich Kaiser s Jiřím Lábusem se představí hned ve čtyřech rolích.

16

únor

ŽENA ZA PULTEM 2
uvádí Ag. Židek
autor: Petr Kolečko
režie: David Drábek
produkce: Divadlo Kalich
hrají: Oldřich Kaiser a Jiří Lábus
Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…? Odpověď na tuto otázku najdeme až na jevišti, my jen doplníme, že Oldřich Kaiser s Jiřím Lábusem se představí hned ve čtyřech rolích.

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2018 Letní kino Širák - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.