Letní kino Širák - Hradec Králové

KALENDÁŘ AKCÍ

květen 2022

            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kulturní akce

květen 2022

26

květen

Ludwig van Beethoven (1770–1827)
Houslový koncert D dur op. 61 (1806)
Richard Strauss (1864–1949)
Tak pravil Zarathustra, symfonická báseň podle F. Nietzscheho op. 30 TrV 176 (1896)

Josef Špaček housle
Filharmonie Hradec Králové
Andreas Sebastian Weiser dirigent

26

květen

Kurz zdravého vaření s Ing. Hanou Košťálovou
Přijďte ochutnat toto menu:
·         Zeleninovou polévku s kukuřičným svítkem a svěžími klíčky
·         Rýžové těstoviny s divokým pestem a parmezánem
·         Špaldovo-polentové palačinky s tvarohem a jahodami
Hradí se vstupné: 150 Kč (100 Kč oběd + 50 Kč poukázka na nákup zboží v Bazalce Bio) + obvyklé pobytné. Hlídání dětí zajištěno. Je třeba se přihlásit do středy 25. května přes:https://www.sedmikraskahk.cz/rezervacni-system

Sedmikráska – Křesťanské rodinné centrum
Zieglerova 230, 500 03 Hradec Králové 3
web: http://www.sedmikraskahk.cz/
e-mail: sedmikraskahk@volny.cz 

26

květen

26

květen

Jaké to je vyrazit za velkou louži? Tomáš strávil čtyři měsíce v Argentině, kde navštěvoval kurz španělštiny i působil v československém krajanském spolku. Je na vás Latinská Amerika příliš daleko a s cestováním teprve začínáte? Nevadí, Erasmus dává možnost navštívit i bližší destinace, o kterých budeme také hovořit. Zjistěte, jaké jsou vaše možnosti a nechte se nadchnout! Spolufinancováno EU. Vstup volný.

https://www.knihovnahk.cz/pro-deti/kalendar-akci/cestovatelsky-klub-asgard-2

26

květen

Zveme vás do výtvarného ateliéru GMU na Obrazárnu+.
MALBA NEMALBA
Od konkrétna po abstrakci, od malby v nemalbu. Jak nenamalovat abstraktní obraz konkrétními kroky? Odpověď nalezneme v reakci na obrazovou tvorbu Zorky Ságlové.
_____________________
Čtvrtek 26/05 | 17:00–19:00
NUTNOST REZERVACE NA: edukace@galeriehk.cz.
Cena 80 Kč.
_____________________

26

květen

Tři Tygři zaseknou drápy humoru i do filmových pláten! Ve zběsilé akční komedii se na dobrodružnou cestu za nečekanou výhrou vydá předposlední český akční hrdina a strážce Teritoria Milan (Albert Čuba), citlivá duše, prokletý básník a řidič tramvaje David Votrubek (Štěpán Kozub), orgán městské policie Robert (Robin Ferro), a snaživý, leč průměrný herec oblastního divadla Herbert (Vladimír Polák). Stanou se z?nich přátelé, nebo rivalové? Najde David po cestě ztraceného otce, Robert lásku a sebevědomí, Milan Indulonu a slávu, a Herbert vytoužené angažmá? Rozbije Milan chvatem z Krav Mňagy JACKPOT a zvolá nakonec David Votrubek své „vyhjáááál!“, nebo to nebude tak jednoduché? Road trip z?Ostravy do Prahy plný šílených událostí, nečekaných odboček (Brno?) a akčních scén jim totiž stíží nejen Davidův osobitý pohled na svět, ale také mafiánský boss Král taktéž toužící po miliónové výhře.

26

květen

Zajímá vás problematika PPP? O čem je řeč? O poruchách příjmu potravy. Trpíme jimi, aniž bychom to mnohdy věděli. Postihují zejména dívky v pubertě, ale neznamená to, že se vyhýbá chlapcům, nebo dospělým. Když se nezačnou včas řešit, může se z nich stát celoživotní boj. Chcete slyšet opravdu autentický pohled na život se „třemi pé“ od nadějné mladé spisovatelky, která svůj boj nevzdává a nebojí se promluvit o tom, co poruchy příjmu potravy provází? Pak neváhejte a určitě přijďte na besedu se Sárou Báchorovou, která proběhne 26. 5. 2022 od 18 hod v ClubCafé Pessoa v rámci nového diskusního cyklu Třináctá komnata duše. Vstup volný.

Pár slov o hostí besedy:
Sára Báchorová si vyzkoušela život s mentální anorexií, který popsala ve své prvotině A(n)na. Ta vypráví příběh Anny, která má skvělé rodiče, koníčky, spoustu přátel a prožívá si první lásku. Jenže její idylický život naruší Ana. Není to nová kamarádka, ale anorexie, která ji postupně proměňuje v hromádku neštěstí. Annin život ovládne počítání kalorií a jídlo. Ana s sebou ale přináší navíc i bulimii, deprese, pavučinu lží a izolaci od okolí. 

26

květen

Patnáctiletá Chiara má mnoho přátel, dvě sestry a pozorné milující rodiče. Do jejího spokojeného života nezvratně zasáhne násilný incident a následné zmizení otce. Na povrch tak vyplavou skutečnosti, které otec před Chiarou tajil a před kterými zbytek rodiny zavíral oči. Chiara je postavena před rozhodnutí, jakým směrem se bude dál ubírat její život. Snímek režiséra Jonase Carpignana, který zazářil v sekci Directors' Fortnight na festivalu v Cannes, empaticky vypráví příběh dívky, která byla okolnostmi nucena rychle dospět. To vše v prostředí fotogenické Kalábrie, ve které jsou zločin a násilí běžnou součástí života.

26

květen

Koncert přeložen z 24. 11. 2021.

Bratři Ebenové - kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Zelenka). Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.

V době vydání prvního alba "Malé písně do tmy" (1984) působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 - 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný "ebenovský zvuk". Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.
BRATŘI EBENOVÉ

26

květen

Smíšený pěvecký sbor Smetana se svým sbormistrem Janem Jiráčkem oslaví 100 let od založení sboru. Vystoupí v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové společně se symfonickým orchestrem a sborem Konzervatoře Pardubice, který řídí dirigent Ondřej Mejsnar. Hlavní skladbou programu bude Missa solemnis Op. 81 V. J. Tomáška, dále skladby Arcadelta, Pitoniho, Younga a Gjeila. Jako sólisté se představí Jana Lesná, Markéta Štefaniková, Aleš Nehněvajsa a Jan Jiráček.

https://www.facebook.com/events/674741653831820

http://www.sbor-smetana.cz/


PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2020 Letní kino Širák - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.